Cindy Huggett ile Uzaktan Canlı Eğitimler Yaratmak Üzerine

Bu bölümde, uzaktan canlı eğitim ustası Cindy Huggett kitabı Virtual Training Tools and Templates: An Action Guide to Live Online Learning (Sanal Eğitim Araçları ve Şablonları: Canlı Çevrimiçi Öğrenmede için Eylem Rehberi) içinden bilgiler paylaşacak. Uzaktan canlı eğitimlerinizin, başarılı olması için bazı ipuçları verecek.

İlk adım, sanal eğitimin sizin için ne anlama geldiğini tanımlamaktır. Örneğin, yüz yüze bir deneyimi küçük bir grup için sanala uyarlamaya çalışıyorsanız tasarımınızın gereksinimleri büyük bir kitleye vereceğiniz sanal eğitimden farklıdır.

Sanal program yaratırken, dikkate almamız gereken en önemli üç unsur, ilgiyi canlı tutan bir eğitmen, interaktif bir tasarım ve iyi hazırlanmış katılımcılardır. Hazırlık başarının anahtarıdır. Uzaktan canlı eğitim verenler, kullandıkları teknolojinin spesifik özelliklerini iyi bilmeli ve yedek planları olmalıdır. Huggett’ın kitabı, sanal eğitmenlere yardım edecek bir kontrol listesi sunmaktadır.  

Her şeyden önemlisi, eğitmenler, sanal ortamda eğitim vermenin basit bir sunumdan daha fazlası olduğunu fark etmelidir. Katılımcıları, odak noktası haline getirmelidirler ve eğitimi bir görüşme gibi düşünmelidirler. Öğrenilenlerin hayat bulması için sanal ortamda birlikte geçirilen süreden sınıfı eğitimdeki kadar yararlanın.

Cindy Huggett hakkında daha fazla bilgi için lwww.cindyhuggett.com ‘u ziyaret edin ve onu twitterda takip edin: Twitter: @cindyhugg.

İlginizi çekebilecek diğer yazılar...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir