Brendon Burchard ile Yüksek Performans Alışkanlıkları Kazanmak Üzerine

Bu haftanın podcast’inde Brendon Burchard’ı dinleyeceğiz. Bizlere bazı insanların niçin diğerlerinden daha yüksek performans gösterdiğini anlatacak.  High Performance Habits kitabında, iş ve özel yaşamlarında başarılı insanların sahip olduğu altı alışkanlığı tanımlıyor.

  1. Netleştirmeye Çalışmak. Başarılı insanlar sürekli olarak netlik arar. Meraklıdırlar ve soru sorarlar. Başkaları tarafından nasıl algılandıklarını anlamak ister ve ortaya koymak istedikleri fark konusunda niyetlerini gösterirler.
  2. Enerji Yaratmak. Zihinsel, duygusal ve ruhsal anlamda çok yorgunuz. Bu nedenle enerjimizi kontrol etmeliyiz. Yüksek performanslıların gün boyunca enerjilerini artırmak için, meditasyon, veya diğer wellness uygulamaları gibi rutinleri vardır. Tansiyonu düşürme egzersizi yaparlar ve bir projeye veya aktiviteye başlamadan önce niyetlerini belirlerler. Bedenlerini ve zihinlerini canlandırmak, yaratıcılıklarını ve odaklarını artırmak için kendilerine aralarda zaman yaratırlar.
  3. İhtiyacı Ortaya Koymak. Yüksek performanslılar, iyi iş çıkarmaya kendilerini adarlar. Herhangi bir durumdan önce mükemmel iş ortaya koymanın niçin önemli olduğunu tanımlarlar . Bu işi kimin ve ne için yapıklarını anlar ve en iyisi olmaya uğraşırlar.
  4. Üretkenliği Artırmak. Odak, üretkenliği artırmaktır. Yüksek performanslılar bir işi sadece listelerinden çıkarmak için yapmaz. Sürekli olarak yapmaları gereken en önemli işi belirlerler. Sonra da en kritik hedeflerini gerçekleştirmek amacıyla o iş için isteyerek zaman ayırırlar.
  5. Etki Yaratmak. Yüksek performanslılar, olaylara farklı açıdan bakmaları için başkalarını etkilerler ve kendilerine meydan okumalarını isterler. Sizi etkileyen birini düşünün. Muhtemelen size benzer şekilde meydan okumuştur.
  6. Cesaret Göstermek. Cesaret göstermek Herkül gibi olmak anlamına gelmiyor. Her gün yapılan pratik şeyler insanların yüksek seviyelerde performans göstermesine yardım eder. Kendinizi ifade etmek, kendi bakış açınızı paylaşmak, başkalarının adına konuşup onların sıkıntısını anlatmak birer cesaret örneğidir.

Burchard, “Performansınızı etkileyecek şeyler genel olarak mantıklı gelse de ne yazık ki herkes tarafından uygulanmıyor. Sizi olağanüstü yapan şeyleri belirlemeli ve büyük başarılara imza atan biri olmak için gereken davranışları kazanmalısınız,” diyor.

Brendon Burchard Hakkında
Daha detaylı bilgi için  www.brendon.com‘u ziyaret edin.

İlginizi çekebilecek diğer yazılar...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir