Keith Ferrazzi ile Leading Without Authority Üzerine

Bu bölümde, Keith Ferrazzi’nin son kitabı Leading Without Authority‘de anlattığı, çalışmak için yeni kuralları dinleyin. Yetki komuta ve kontrol günleri geride kaldı. Ferrazzi, “Artık çalışma organizasyon şemaları ile yürümüyor. Liderlerin, işbirliğini daha yüksek bir etkinlik düzeyine getirmek için ‘birlikte yükselmenin’ gücünü öğrenmesi gerekiyor,” diyor.

Bir lider kendini bir hizmetkar, ev sahibi olarak düşündüğünde, bir grup bireyden en iyi şekilde yararlanmak için çok çalışmaya odaklanır. Tüm takım, göreve ve birbirine bağlıysa, olağanüstü ve dönüştürücü şeyler olur.

Takım, aynı departmanda aynı kişiye rapor veren bir grup insan olmak zorunda değildir. Bugünün takımları, sonuçlara ulaşmak için farklı departmanlardan bir arada çalışan meslektaşlardan oluşuyor. Birlikte yükselme, zihniyet ve davranışlarda bir değişiklik gerektirir. Ferrazzi, birlikte çalışmanın yeni yollarını tanımlamak için iş arkadaşlarıyla nasıl yeniden anlaşma yapılacağını paylaşıyor ve yarın uygulamaya koyabileceğiniz cesur çözümler sunuyor.

Artık, ünvanı, yetkisi veya mevkisi olmasa bile bireylerin öne çıkıp liderlik etmesi her zamankinden daha önemli. Başta rahatsız edici olacağı için yıkıcı olabilir. Ancak yıkıcılık yeniliği doğurur. Birlikte yükselmenin arkasındaki gerçek güç, önüne çıkan her şeyi yıkar ve insanların bitiş çizgisini birlikte geçmeye odaklanmalarını sağlar.

Keith Ferrazzi hakkında daha fazla bilgi için www.keithferrazzi.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Podcast’te bahsedilen broşüre erişmek için www.keithferrazzi.com/leaderchat adresine erişebilirsiniz.

İlginizi çekebilecek diğer yazılar...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir