La’Wana Harris ile Diversity Beyond Lip Service Üzerine

Bu ilginç podcastimizde La’Wana Harris, yeni kitabı Diversity Beyond Lip Service hakkındaki düşüncelerini paylaşacak. Önyargılarını fark etmeleri için liderlerle nasıl çalıştığını anlatırken çeşitliliği benimsemek, ön yargılardan kurtulmak için bilinçli seçimlerin nasıl yapılacağını açıklayacak. Harris’a göre çeşitlilik; ırk, cinsiyet ve cinsel yönelim de dahil olmak üzere insanî farlılıkların hepsini kapsayan bir yelpazedir. Bunlarla birlikte, kültürel unsurlar, mevkii veya görev durumları, ayrıcalıklar ve fiziksel beceriler gibi insanları diğerlerinden ayıran ve topluma dâhil olmalarını engelleyen faktörlere de dikkat çekiyor.

La’Wana, yönetici koçluğu yaparken insanların ön yargılarını fark etmelerine ve buna yardım etme fırsatını yakalamış. Olumlu etki yaratacak adımlarla bu ön yargıların üzerinde bireysel olarak çalışmalarına destek olmuş. Birileri toplumdan ayrıştırıldığında cesaret gösterip sesimizi yükseltmemiz gerektiğini vurguluyor. Yapmamız gereken gözlemlediğinizi görmezden gelmek değil, aksine farkında olmak, farklılıklara dikkat çekmek ve çözümü bir parçası olmak. Çeşitliliği sözde desteklemenin ötesine geçmenin gerçekten de tek yolu bu. Uzun vadeli bir kararlılık ve bağlılık gerektiriyor. 

Çeşitlilik, üzerinde çalışılması gereken bir konu ve şu an bunun için en doğru zaman. Harris, “Gereksiz insan yok. Her bir kişi özünde birbirinden farklı ve özel. İnsanların her birindeki eşsizliği görmeye çalışmamak hem kendimize hem de diğer insanlara büyük kötülük yapmak demektir. İnsanların içindeki en iyiyi çıkarmasına ve çeşitliliğimizdeki güzelliği tamamıyla fark etmesine yardım etmeliyiz,” diyor.  

La’Wana Harris hakkında daha fazla bilgi için lawanaharris.com adresini tıklayabilir veya onu LinkedIn’de bulabilirsiniz. 

İlginizi çekebilecek diğer yazılar...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir